KomunikatyMPP2019

MPP2019 – komunikat techniczny nr 2

BIURO IMPREZY

Rejestracja na liście startowej, odbiór pakietów
Gdzie: Domek Latarnika (przy Latarni Morskiej na Helu) ul. Bałtycka 2
Kiedy: Piątek 13.09 godz. 16:00 – 21:00, Sobota  14.09 godz. 7:00 – 8:30

Bagaże na Głodówkę i montaż lokalizatorów
Gdzie: Domek Latarnika (przy Latarni Morskiej na Helu) ul. Bałtycka 2
Kiedy: Sobota 14.09 godz. 7:00 – 8:30

BAGAŻ NA METĘ
Bagaż musi być oznaczony etykietą, którą dostajecie w pakiecie startowym. Etykietę przymocujcie trwale, wokół uchwytu, ucha torby czy plecaka. Obowiązuje limit bagażu – 1 sztuka, waga max. 6 kg, objętość do 10 litrów. Z uwagi na możliwości transportowe będziemy tych ograniczeń pilnować jak niektóre linie lotnicze 😉 Liczymy na Wasze zrozumienie.

MONITORING GPS
mpp.kolo-ultra.pl/gps
Podczas maratonu wykorzystamy monitoring GPS firmy Trackcourse. Każdy uczestnik otrzyma lokalizator wielkości pudełka od zapałek (wymiary 7x4x2cm), ważący 60g. Urządzenie montujemy do roweru za pomocą taśmy lub folii, można je też umieścić w torbie rowerowej.

TRASA:
mpp.kolo-ultra.pl/trasa
Na chwilę obecną mamy objechaną do 870 kilometra. Doszło kilka niewielkich zmian związanych z trwającymi aktualnie remontami. Wszystkie zostały już naniesione na ślad. Końcówkę trasy objedziemy w najbliższy weekend i w kolejnym komunikacie potwierdzimy finalną wersję.

W charakterystycznych miejscach trasy zaznaczyliśmy wirtualne punkty kontrolne (PK), które są wykorzystywane przez system monitoringu i ułatwiają śledzącym Wasze poczynania orientację w sytuacji na trasie. Na PK nia ma konieczności meldowania swojego przybycia w żaden sposób, nie ma tam też zorganizowanej żadnej infrastruktury.

START:
14 września o godzinie 9:00, Latarnia Morska w Helu.

Startujemy w asyście Policji i jedziemy spokojnym, równym tempem do Władysławowa. Nie wyprzedzamy pojazdów Policji, nie rozciągamy zbytnio peletonu. Zachowujemy ostrożność aby uniknąć spektakularnych ale i niebezpiecznych kraks peletonowych. Od ronda we Władysławowie jedziemy już w normalnym ruchu drogowym, na kolejnych dwóch kilometrach dzielimy się na maksymalnie 15 osobowe grupy. 

LIMIT CZASU
72 godziny

FORMUŁA
Regulamin
FAQ

Dla przypomnienia przytoczmy kilka haseł z Regulaminu:
MPP jest maratonem o charakterze samowystarczalnym(…) uzupełnianie zapasów i odpoczynek możliwy jest tylko i wyłącznie w obiektach infrastruktury dostępnych dla każdego startującego.(…) zakaz korzystania z innych środków transportu niż rower (…) Zabronione są (…) jazda „na kole” rowerzysty innego niż uczestnik Maratonu (…) korzystanie z własnego auta technicznego (…)noclegi u znajomych i rodziny, przepaki oraz wszelka pomoc zewnętrzna.

KONTAKT
W trakcie trwania imprezy czynny będzie telefon dyżurny 724 434 882.
W przypadku rezygnacji z dalszej jazdy, prosimy o poinformowanie organizatora sms-em lub telefonicznie. Numer telefonu będzie umieszczony na plakietce z numerem startowym.

META
Każdy zawodnik przybywający na metę:
— podpisuje własnoręcznie listę zawodników z datą i godziną przyjazdu,
— zostaje udekorowany pamiątkowym medalem,
— otrzymuje ciepły posiłek.
Zgodnie z limitem czasu, meta jest czynna do wtorku 17 września, do godziny 9:00